Regionální kolo VEX IQ nadchlo: domácí tým Python vítězí, Zašoboti a BruntalTech míří na MČR
V pátek 5. prosince 2025 se naše malá tělocvična proměnila v centrum robotického dění – proběhlo zde Regionální kolo soutěže VEX IQ Robotics Competition. Atmosféra byla od rána plná očekávání, soustředění a nadšení, protože se do závodů zapojilo šest týmů, mezi nimi i dva domácí: Robobožci 2.0 a Python.

Soutěžní den nabídl dvě hlavní disciplíny, které prověřily jak technickou zdatnost robotů, tak schopnost spolupráce.
V Teamwork Challenge soutěžily vždy dvojice týmů jako aliance a společně se snažily v omezeném čase získat co nejvíce bodů. Finálové zápasy byly napínavé až do posledních vteřin. Nakonec se z vítězství radovala aliance týmů Zašoboti (ZŠ Zašová) a BruntalTech (ZŠ Bruntál). Ve finále zvítězili o pouhé tři body – využili drobného zaváhání nejvýše postavené aliance z kvalifikace. Díky svému výkonu si zároveň zajistili postup na Mistrovství České republiky.
Druhou disciplínou byla Robot Skills, v níž se týmy představily samostatně a snažily se robotem předvést co nejlepší kombinaci řízených i autonomních jízd. Zde zazářil domácí tým Python, který zvítězil s výrazným náskokem 19 bodů před druhým BruntalTech.
Ostatní týmy nyní čekají na vývoj celostátního pořadí, který rozhodne o dalších postupujících. Už teď je ale jisté, že regionální kolo nabídlo skvělé výkony, férovou soutěž a inspiraci pro všechny účastníky.
Robotika je svět, kde fantazie potkává techniku a kde každý nápad může ožít v podobě skutečného, fungujícího stroje. Budeme rádi, když se do podobných soutěží v budoucnu zapojí i další žáci – první krok bývá často tím nejdobrodružnějším.
Fotogalerie
Gymnázium
Užitečné informace
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, p.o.
Frýdecká 689/30
737 01 Český Těšín
IČ: 62331639
IZO: 000601578



























































