• Deutsch
  • Français

Obrovský úspěch našich florbalistů

Vítězi RBP Street hokeje 2018 jsou gymnazisté z Č.Těšína

Stejně jako v minulých letech se i letos konal turnaj RBP STREET HOCKEY. Jedná se o florbalový turnaj, který se hraje v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín a zúčastní se ho hráči 6.a 7. tříd. Do letošního ročníku se přihlásilo asi 150 škol, což znamená asi 7 tisíc dětí. Nejprve probíhají tzv. školní kola, poté kola oblastní a až na závěr se nejlepších 64 škol střetne ve Velkém finále.

Ve finále se hraje vyřazovacím způsobem a není možnost opravy. Prohra znamená konec na turnaji a odjezd domů. Našim žákům se letos povedlo navázat na výborné výkony z roku loňského, kdy jsme museli předčasně odjet, přestože jsme vyhrávali. Letos se nám podařilo celý turnaj vyhrát.

V 1. kole jsme se střetli se ZŠ Svatoplukova – Šternberk a zcela jasně vyhráli poměrem 13:0.

Ve 2. kole se nám do cesty postavila ZŠ El. Krásnohorské - Frýdek-Místek. I přes vlažný výkon si kluci s přehledem poradili výsledkem 4:0.

Třetí kolo a ZŠ sv. Voršily – Olomouc. Poprvé na turnaji inkasujeme, ale ani toto nás nijak nerozhází a postupujeme se skoré 5:1.

Je tady čtvrtfinále a začíná jít do tuhého. Souboj se ZŠ Videčská - Rožnov pod Radhoštěm nám ukázal naší ofenzivní sílu, ale tři obdržené branky byly dost. Přesto byl výsledek jednoznačný 9:3 a  to nás dostalo mezi čtyři nejlepší týmy turnaje.

Semifinále rozjedeme ospale a se ZŠ Dr.E. Beneše – Šumperk o poločase pouze remizujeme 2:2. Ve druhé části dochází k probuzení týmu a branky dáváme pouze my. Výsledek 6:2 nás posunuje do finále.

Ve finálovém zápase jsme se střetli s nám dobře známou ZŠ  Petrovice u Karviné. Letos jsme tohoto soupeře pokaždé porazili a do finále jdeme odhodlaně. Ujímáme se vedení a jsme lepší. O poločase na světelné tabuli svítí 4:1 v náš prospěch a vše vypadá dobře. Ve druhé půli nám stopku vystavil jejich brankář, ale náskok v pohodě udržíme a můžeme se radovat z celkového vítězství 4:2.

Obrovskou pochvalu zaslouží všichni zúčastnění hráči, protože jeden vedle druhého podali výborný výkon a dosáhli velkého úspěchu. A nesmím zapomenout ani na přítomné rodiče, kteří nám ve finále vytvořili domácí atmosféru.

Stáváme se tak nejlepší školou ve florbale 6. a 7. tříd z Moravskoslezského, Olomouckého kraje a v okrese Vsetín.

Videoreportáž z průběhu a finále turnaje můžete zhlédnou Z D E.